RRC Boitsfort - FC Polonia Boitsfort 2:2 (0:0)

Bramki:
Kevin Pietrzak   (65’)
Łukasz Trzaska (78’)

W ostatnią niedzielę rozegraliśmy mecz derbowy, naszym przeciwnikiem drużyna RRC Boitsfort.
Licznie zgromadzona publiczność była światkiem dobrego spotkania.
Niestety, tak jak przewidywaliśmy i pisaliśmy - każde derby rządzą się swoimi prawami.
Przeważnie takie mecze kończą się wynikiem remisowym, nie inaczej było i tym razem – szkoda tylko, że również my staliśmy się ofiarą wieloletniej, piłkarskiej tradycji.
Zasłużyliśmy w tym spotkaniu na zwycięstwo, byliśmy drużyna lepszą, jednak ponownie szwankowała skuteczność i o końcowym wyniku zadecydował nasz błąd w końcówce spotkania.
Niewielka dekoncentracja pod koniec meczu wystarczyła, by rywal wyrównał i podział punktów stal się faktem.
Przed spotkaniem kibice i zawodnicy zostali poinformowani przez prezesa klubu o nowym, strategicznym sponsorze FC Polonia!
Świetnie i profesjonalnie działająca Firma Brico Wins mająca swoją siedzibę w Zaventem stała się kolejną, wielką częścią naszej sportowej rodziny.
Panowie, Janusz Butruk oraz Mirosław Miłkowski stali się mecenasami polonijnego sportu w Belgii.
W imieniu zawodników klubu, licznego grona naszych młodych adeptów futbolu i ich rodziców, Zarząd klubu składa gorące podziękowania Firmie Brico Wins!
Zapraszamy naszych wiernych kibiców na kolejny mecz, który odbędzie w niedzielę 22 listopada na naszym obiekcie w Boitsfort.

Telegraficzny skrót z meczu:

1’ – mecz zaczyna drużyna gospodarzy.
7’ – Silny strzał Kamila Stupaka, bramkarz rywali pewnie broni.
9’ – Marek Piekarski strzela z rzutu wolnego nad poprzeczką.
11’ – Groźna sytuacja pod naszą bramką. Dariusz Filipek nie daje się zaskoczyć.
17’ – Rafał Ostaszewicz strzela głową tuz nad poprzeczką bramki rywali.
24’ – Kamil Stupak strzela mocno z powietrza, znów brakuje szczęścia.
33’ – Groźna akcja gospodarzy. Dariusz Filipek pewny swoich umiejętności.
35’ – Łukasz Baginski w trudnej sytuacji strzela nad bramką.
41’ – Rzut wolny dla gospodarzy. Mocny strzał obok naszej bramki.
Do przerwy 0:0
46’ – drugą część meczu zaczyna FC Polonia.
47’ – Świetny strzał Łukasza Bagińskiego, niestety minimalnie niecelny.
49’- Kolejna akcja Polonii. Hubert Karwacki strzela tuż obok słupka.
51’ – Dośrodkowanie Łukasza Trzaski. Rafał Ostaszewicz strzela głową, bramkarz rywali świetnie broni.
53’- Tym razem gospodarze oddają bardzo groźny strzał. Piłka mija naszą bramkę o przysłowiowe milimetry.
57’ – Indywidualna akcja zawodnika RRC, Dariusz Filipek wybija piłkę na rzut różny.
65’ – 1:0!Po faulu na Łukaszu Bagińskim, Kevin Pietrzak precyzyjnie strzela przy słupku – bramkarz rywali bezradny.
70’ – 1: 1 Rywale wyrównują po strzale z bliskiej odległości.
78’ – 2:1! Łukasz Trzaska ogrywa w polu karnym obrońcę rywali i pewnie strzela w róg bramki.
81’ – 2: 2 Nie potrafimy wybić piłki spod naszej bramki. W konsekwencji napastnik rywali oddaje bardzo mocny strzał pod poprzeczkę naszej bramki.
85’ – Łukasz Trzaska strzela minimalnie obok słupka.
88’ – Kazimierz Zieliński strzela głową nad poprzeczka po rzucie rożnym.
90’ – Koniec meczu. Podział punktów w derbach Boitsfort.

Zdobyty punkt pozwala nam wyjść na druga pozycje w tabeli. Już w najbliższą niedziele postaramy się udowodnić, ze ten remis, to tylko dzieło przypadku.
FC Polonia ma zwyciężać! - do tego przyzwyczaiła swoich wiernych kibiców, którym ponownie składamy ogromne podziękowania za liczny udział.