RRC Etterbeek - FC Polonia Boitsfort 0:1 (0:0)

11 listopad – szczególny dzień dla każdego Polaka.
Święto Niepodległości, jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Patriotyzm, Polskość, duma – odczucia, które szczególnie są nam bliskie od zarania dziejów naszej Ojczyzny.
Pamiętając o podniosłym nastroju i my, drużyna FC Polonia chcieliśmy uczcić to wspaniałe święto sukcesem.
Nie mogło być inaczej – wygraliśmy mecz na boisku lidera, pokazując charakter, walkę i ogromne zaangażowanie.
Mecz doskonale rozegrany taktycznie oraz pomysłowa gra uwieńczona została ogromnym sukcesem.
Wielkie brawa dla całej drużyny, trenera i oczywiście naszych wiernych kibiców!
Stworzyliście niepowtarzalne widowisko na trybunach – cudowny, kulturalny doping wśród kolorowej, patriotycznej oprawy. Tyle razy Wam dziękowaliśmy, dzisiaj po prostu było MEGA- wspaniale!
Podkreślaliśmy to wielokrotnie – FC Polonia, to wielka rodzina. Nie bójmy się użyć wielkich słów - to wielka i szczęśliwa rodzina!
Niech ten nastrój trwa do końca świata i jeden dzień dłużej, – czego sobie i nade wszystko Wam życzymy.
Następny mecz już w najbliższą niedzielę 15 listopada na naszym obiekcie w Boitsfort – zapraszamy wszystkich serdecznie. Gramy z drużyną RRC Boitsfort – wielkie derby, które zawsze rządzą się swoimi prawami.

Prosimy również nas śledzić na:
Telegraficzny skrót z meczu:
1’ – Spotkanie rozpoczyna drużyna Etterbeek.
7’ – Emmanuel Wiśniewski strzela tuż nad poprzeczką po świetnie rozegranym rzucie wolnym przez Kevina Pietrzaka.
11’ – Ponownie jesteśmy blisko szczęścia – Wojciech Zmuda strzela obok bramki.
16’ – Groźna sytuacja pod naszą bramką. Mateusz Dąbrowski wybija piłkę na rzut różny.
20’ – Znów dobra akcja rywali – piłka mija nasza bramkę w bliskiej odległości.
27’ – kombinacyjnie rozegrany rzut wolny. Bramkarz rywali broni strzał Pietrzaka.
33’ – doskonała akcja Polonii – zablokowany strzał Rafała Ostaszewicza.
39’ – Etterbeek przed swoją szansą. Dariusz Filipek pewnie broni.
Do przerwy 0:0
46’ – drugą polowe zaczyna FC Polonia.
51’ – gospodarze z rzutu wolnego obok naszego słupka.
54’- Tym razem rzut wolny dla nas. Kevin Pietrzak strzela bardzo precyzyjnie, bramkarz rywali broni z największym trudem.
Gra toczy się w środku pola.
65’ – czerwona kartka dla zawodnika rywali za kolejny, brutalny faul.
Gospodarze nie poddają się, akcje przenoszą się z jednej na drugą połowę boiska.
75’ – Napastnik rywali strzela bardzo mocno, Darek Filipek broni bez zarzutu.
81’ – 0:1!!! Łukasz Trzaska z dystansu strzela w długi róg. Asysta Łukasza Bagińskiego wyjęta prosto z podręczników futbolu.
83’ – świetna akcja rywali. Rutyna Kazimierza Zielińskiego bierze górę nad fantazją napastnika gospodarzy.
90’ – Koniec meczu! Wygrywamy z liderem na jego boisku!
Po końcowym gwizdku sędziego szał na trybunach, taniec radości piłkarzy i trenerów. Wzajemne podziękowania i śpiewy niosą echem polską mowę po całej dzielnicy Etterbeek.