FC Polonia Boitsfort – RC Schaerbeek 3:2 (2:2)

Łukasz Bagiński (38’ & 55’)
Emmanuel Wiśniewski (22’)

Niedzielne popołudnie w Boitsfort, znów piękna, słoneczna jesień.
Rozgrywamy kolejne spotkanie przy licznie zgromadzonych kibicach.
Tym razem przytrafił się naszym chłopcom słabszy dzień, jednak najważniejsze, ze wygraliśmy i ciągle pniemy się w górę tabeli. Męczyliśmy się ze słabym przeciwnikiem.
Nic nam nie wychodziło – widać było na twarzach sportową złość, ale „maszyna szwankowała”. Znów mnóstwo niewykorzystanych sytuacji i niestety dużo też błędów.
Dziękujemy wszystkim za świetny doping i gorąco zapraszamy na najbliższy mecz. Będziemy grać z liderem rozgrywek, który pewnie wygrywa swoje kolejne mecze. Potrzebujemy dopingu, wsparcia – to mecz za „6 punktów”, jak mawiamy w gwarze piłkarskiej.
FC Polonia to wielka, polska rodzina sportowa! – Czekamy z niecierpliwością na mecz i na Was liczny, jak zawsze udział.
Wspomniany mecz, odbędzie się już w najbliższą środę, 11 listopada o godz. 15h
Adres spotkania:
Rue Baron Dhanis 6 – 1040 ETTERBEEK

Telegraficzny skrót z meczu:

1’ – Spotkanie rozpoczyna drużyna RC Schaerbeek.
3’ – Niesygnalizowany strzał rywala w słupek…
5’ – Kazimierz Zieliński strzela tuż obok słupka.
9’ – Świetne zagranie z autu do Łukasza Bagińskiego, który strzela z powietrza obok słupka
18’ – 0: 1 Statyczna postawa naszej obrony. Goście strzelają bramkę z najbliższej odległości.
22’ – 1:1! Emmanuel Wiśniewski strzela bramkę głową po świetnym podaniu od Rafała Ostaszewicza.
Gra toczy się w środku boiska.
37’ – 1: 2 Nieporozumienie w obronie Polonii. Tracimy kuriozalną bramkę.
38’ – 2:2! Łukasz Bagiński strzela obok bramkarza. Doskonała asysta Ostaszewicza.
43’ – Znów Rafał Ostaszewicz w roli głównej. Oddaje strzał z powietrza, obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.
Do przerwy remisujemy 2:2
46’ – zaczyna FC Polonia
48’ – Groźny strzał rywali na naszą bramkę.
53’- Marek Piekarski strzela minimalnie nad poprzeczką.
55’ – 3:2! Świetne, prostopadłe podanie Marka Piekarskiego i Łukasz Bagiński strzela swoja druga bramkę w meczu!
63’ – znów rywale bliscy wyrównania. Po składnej akcji oddają groźny strzał.
72’ – M. Piekarski strzela z dystansu, niestety niecelnie.
78’ – Rafał Ostaszewicz strzela głową tuż przy słupku.
87’ – znów Ostaszewicz strzela minimalnie obok słupka.
90’ – koniec meczu, wygrywamy 3:2!
Kibice wiedza, że było ciężko, wiec ze zdwojona silą biją brawa. Drużyna swoim zwyczajem dziękuje za piękny doping.