Pierwsza porażka Polonii w lidze od ponad roku!

27/09/2015
AS. Brussels City – FC Polonia Boitsfort 2:0 (1:0)
Dzisiejszy mecz, drugi w roli gości, rozegraliśmy w Neder – Over - Heembeek.
Piękna, słoneczna pogoda była wyśmienitym zaproszeniem, by spędzić z nasza drużyna 90 minut. Ponownie nasi wierni kibice nie zawiedli, licznie gromadząc się i żywiołowo dopingując „swoja ekipę”.
Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach źle wpłynęła na formę naszych zawodników, widać było brak rytmu meczowego, tak ważnego dla każdego sportowca.
Naturalnie nie możemy rozdzierać szat, porażki są wkalkulowane w rywalizacje. Należy również nadmienić, ze trafiliśmy na bardzo dobrze usposobionego przeciwnika.
Widoczny również był brak w naszej drużynie trzech podstawowych zawodników.
Sam mecz był wyrównanym widowiskiem, niestety nasza gra kończyła się w obrębie pola karnego przeciwnika. Brakowało precyzji w ostatnim podaniu, a nawet odrobiny szczęścia, które niestety dzisiaj sprzyjało naszym rywalom.
Dziękujemy kibicom za przybycie, a w szczególności za żywiołowe brawa i podziękowania za grę po końcowym gwizdku sędziego – jesteście naszym 12 zawodnikiem!
Chwilowa cisza w szatni została przerwana przez trenera, który dziękując chłopcom za walkę, powiedział, że do końca rozgrywek zostało ponad 30 spotkań, a porażka ma jeszcze bardziej zjednoczyć zespól i wyzwolić większą,
pozytywna sportowa złość.
Zapraszamy na następny mecz który odbędzie się 4 października o 14h30, na naszym obiekcie w Boitsfort .
Prosimy nas śledzić na:

Telegraficzny skrót z meczu:

1’ – Mecz rozpoczyna Polonia.
7’ - Łukasz Trzaska strzela obok słupka z 20 metrów.
10’ – Odpowiedź AS Brussels City. Świetnie broni Dariusz Filipek.
20’ – 1:0. Napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam strzela obok naszego bramkarza.
35’ – Kolejny rzut różny dla nas i ponownie strzelamy obok bramki.
45’ – Pierwsza polowa kończy się minimalnym prowadzeniem gospodarzy, a sam mecz toczy się w środkowej części boiska.
46’ – Zaczynają nasi rywale.
48’ – Kamil Stupak strzela minimalnie nad poprzeczką
50’ – Strzał głową Emmanuela Wiśniewskiego obok słupka po naszym kolejnym rzucie rożnym.
60’ – Walka w środku pola.
77’ – 2:0.Błąd w obronie kosztuje nas utratę drugiej bramki.
78’ – ponownie Wiśniewski tuz nad poprzeczką po rzucie rożnym.
80’ – drużyna gospodarzy przerywa nasze akcje, wybija z rytmu i niestety wygrywa spotkanie.