RC Stade Everois B – FC Polonia Boitsfort 2:2

Dzisiejszy mecz, pierwszy w roli gości, rozegraliśmy w Evere.
Niestety tego spotkania nie mogliśmy wygrać – po prostu sędzia spotkania pomylił profesje, powinien zająć się mniej odpowiedzialna funkcją. Nie chce być złośliwy, ale określenie, ze wydrukował ten mecz, jest najłagodniejszym, jakie przychodzi mi do głowy.
Nasi wierni kibice, których znów ogromna liczba stawiła się na meczu, wracali pamięcią do spotkań, które rozgrywaliśmy w amatorskich drużynach, gdzie „pan i władca” był tylko jeden, a o wyniku nie decydowała gra, lecz gwizdek.
Kierownictwo gospodarzy przepraszało nas po meczu, niestety wynik „poszedł w świat”.
Okradziono nas z trzech punktów, ale nie okradziono z wiary, ambicji i woli walki!
Następne mecze należy spokojnie wygrywać, drużyna ma ogromny potencjał, a dzisiaj graliśmy z głównym pretendentem do awansu.
Śmiało należy zaznaczyć, ze nawet grając w „dziesięciu”, górowaliśmy nad rywalem na każdej płaszczyźnie piłkarskiego rzemiosła.
Dziękujemy kibicom za liczne przybycie – zapraszamy na następny mecz który odbędzie się 20 września na naszym obiekcie w Boitsfort .

Telegraficzny skrót z meczu:

1’ – Mecz rozpoczyna drużyna gospodarzy.
2’ - Łukasz Bagiński strzela z bliskiej odległości, bramkarz rywali wybija piłkę na rzut różny.
11’ – Ponownie strzela Łukasz Bagiński, bramkarz broni pewnie i z wyczuciem.
22’ – 0:1! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Trzaski na bramkę zamienia … Łukasz Bagiński!
25’ – Łukasz Trzaska bezpośrednio z rzutu wolnego, bramkarz rywali z trudem broni, wybijając piłkę na rzut różny.
Napór Polonii trwa!
27’ – Popularny Bagi po dośrodkowaniu Kamila Stupaka, strzela w poprzeczkę.
35’ – pierwsza groźna akcja rywali, w sytuacji sam na sam, Dariusz Filipek pięknie broni strzał rozpędzonego rywala.
40’ – niestety, to było do przewidzenia. Sędzia tylko czekał na niewielki gest niezadowolenia naszych chłopców.
Piotr Siedlecki opuszcza boisko po ujrzeniu czerwonej kartki…
Do przerwy prowadzimy jedną bramką.
46’ – drugą cześć meczu rozpoczyna drużyna Polonii
Trwa walka w środku boiska.
57’ – 1: 1,wrzut piłki z autu na nasze pole karne i rywale wyrównują strzałem z bliskiej odległości.
62’ – Damian Dąbrowski strzela tuż nad poprzeczką.
64’ – znów Dariusz Filipek broni w sytuacji sam na sam!
68’ – 2: 1,tracimy piłkę przy kolejnym naszym ataku, rywal wychodzi z kontrą i po ewidentnym spalonym podwyższa wynik. Sędziowanie sięga dna…
Nie poddajemy się, atakujemy bramkę rywale ze zdwojoną silą!
70’ – Marek Piekarski z wolnego tuz obok słupka.
82’ 2:2! – Po świetnym, prostopadłym podaniu, Marek Piekarski w sytuacji sam na sam strzela obok bramkarza.
85’ – Jarosław Brycz strzela głową tuz obok słupka – jęk zawodu na trybunach.
87’ – kuriozalna sytuacja! Obrońca gospodarzy leży w polu karnym i po strzale Emmanuela Wiśniewskiego odbija piłkę ręką pod nogi Marka Piekarskiego, który strzela ponownie myląc się tylko o milimetry
O rzucie karnym nie może być mowy, sędzia nic nie widział…
88’ – Rafał Ostaszewicz w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza rywali.
90’ – koniec spotkania, gwizdy żegnają sędziego…

Po chwili nasi piłkarze zbliżają się do trybuny, gdzie nasi kibice bija gromkie brawa, dziękując piłkarzom za świetną postawę.
Pozostał niedosyt, niestety ręce opadają, gdy patrzy się na tak fatalne sędziowanie. Miejmy nadzieje, że sędzia miał słabszy dzień i więcej podobnych błędów nie ujrzymy w kolejnych spotkaniach.