FC Polonia Boitsfort – Educ’Active El Hikma BXL FC B   12 : 1 (3:1)

Bramki: Damian Dąbrowski       (9’, 57’, 82’)
Łukasz Trzaska               (39’)
Marek Piekarski             (52’)
Piotr Siedlecki               (63’)
Krzysztof Rychtarczyk   (90’)

Prosimy nie regulować monitorów – takim wynikiem skończył się dzisiejszy mecz z udziałem FC Polonia!
W swoim debiucie w lidze regionalnej pod patronatem Belgijskiej Federacji Piłki Nożnej (URBSFA), FC Polonia rozgromiła drużynę Educ’Active.
Zanim przejdę do komentowania samego meczu, to chciałbym w imieniu Zarządu Klubu, trenera oraz przede wszystkim zawodników, podziękować wszystkim za wspaniały i żywiołowy doping.
Wielkie brawa za tak liczne przybycie! – Znając realia regionalnego futbolu, zaświadczam Państwu, że bardzo rzadko można spotkać tak ogromna liczbę kibiców na tym szczeblu rozgrywek. Sprawiliście nam wielka niespodziankę – mamy nadzieje, ze i Państwo byliście usatysfakcjonowani poziomem meczu i naturalnie tym, co jest esencja futbolu, czyli ilości strzelonych bramek.
Zapraszamy na kolejne mecze, nawet te, które będziemy rozgrywać na boiskach rywali – niech wszyscy zobaczą, jak gra i bawi się, w dobrym słowa tego znaczeniu, Polonia Belgijska.
Utwórzmy cudowny biało-czerwony korowód Polskości! – Niech dzisiejszy mecz, będzie tego zalążkiem.

Następny mecz, 6 września (niedziela) o godz. 15 przeciwko RC Stade Everois B
Adres: Rue
Stroobants 75 - 1140 EVERE
Prosimy nas śledzić na:

Telegraficzny skrót z meczu:
Tak wiele działo się dzisiaj na boisku, proszę wiec wybaczyć, że ograniczymy się tylko do najważniejszych wydarzeń.

1’ – Spotkanie rozpoczyna drużyna Polonii.8’ – Faul na Piotrze Siedleckim, po zagraniu Łukasza Trzaski, sędzia dyktuje rzut karny.
9’ – 1:0! Z jedenastu metrów strzela Łukasz Bagiński, bramkarz rywali odbija piłkę przed siebie, jednak po dobitce Damiana Dąbrowskiego jest bezradny.
25’ – Ponownie faulowany w polu karnym Piotr Siedlecki i znów rzut karny!
26’ – 2:0! Pewnym egzekutorem, kapitan drużyny, Dawid Orzepowski.
39’ – 3:0! Łukasz Trzaska strzałem z rzutu wolnego podwyższa wynik meczu.
43’ – 3:1. Nieporozumienie w szeregach naszej obrony i rywale strzelają z najbliższej odległości.
44’ – jedna z kluczowych sytuacji w meczu. Zawodnik rywali za druga żółtą kartkę, zostaje usunięty z boiska.
Do przerwy prowadzimy 3:1
52’ – 4:1! Piękny strzał Marka Piekarskiego w długi róg bramki z rzutu wolnego.
57’ – 5:1! Damian Dąbrowski z 30 metrów pod poprzeczkę.
63’- 6:1! Piotr Siedlecki precyzyjnym strzałem przy słupku, nie daje szans bramkarzowi rywali.
67’ – 7:1! Łukasz Bagiński obok bezradnego bramkarza.
71’ – 8:1! Ponownie Łukasz Bagiński – tym razem wręcz ośmiesza obronę i bramkarza Educ’Active.
78’ – 9:1! Artur Kakowski z najbliższej odległości strzela nie do obrony.
82’ – 10:1! Damian Dąbrowski atomowym uderzeniem w okienko bramki otwiera dwucyfrowy wynik!
89’ – 11:1! Zabawa Bagińskiego z Kakowskim i Artur w dziecinny sposób podwyższa wynik.
90’ – 12:1! Krzysztof Rychtarczyk po indywidualnej akcji strzela swoja pierwsza bramkę w barwach FC Polonia.
90’ – sędzia pozwala rywalom na rozpoczęcie meczu ze środka boiska, po czym gwiżdże po raz ostatni…
Na środku boiska zaczyna się zwycięski taniec naszych chłopców! Obrazki znane tylko z wielkich meczów o wielka stawkę. Kibice dołączają do zabawy, trwa wzajemna wymiana okrzyków i gestów radości.
Dzisiaj święto w Brukseli odbywało się na Boitsfort!