Remis na pożegnanie z Pucharem Brabancji

FC POLONIA BOITSFORT - FC IXELLES B 1:1
karne: 3:3
Bramka: Marek Piekarski (58')

FC Polonia bez porażki!

Czwarty i ostatni pucharowy mecz FC Polonii, ponownie zgromadził liczne grono naszych sympatyków. Pogoda nie rozpieszczała, padał deszcz, wiec tym bardziej składamy Państwu podziękowania za miły doping.
Sam mecz był wyrównanym pojedynkiem. Świetne przetarcie przed zbliżającymi się meczami w lidze regionalnej – tak podsumował spotkanie szkoleniowiec naszego zespołu.
Doświadczona drużyna rywali, od wielu lat grająca na szczeblu regionalnym, zmusiła naszych chłopców do grania na wysokich obrotach.
Stworzyliśmy kilka strzeleckich okazji, niestety brakowało trochę szczęścia.
Widać było po meczu sportowa złość. Dobrze to świadczy o mentalności zawodników, którzy w każdym meczu dążą do zwycięstwa.

Nasze uczestnictwo w Pucharze Brabancji wypadło bardzo poprawnie. Dwa zwycięstwa oraz dwa remisy dla drużyny, która debiutuje na szczeblu centralnym, są okazałą zdobyczą.
Trener miał możliwość skorzystania z usług 18 zawodników, i należy przyznać, ze poziom drużyny jest bardzo wyrównany. Zawodnik wchodzący z ławki rezerwowych, jest godnym zmiennikiem. Zresztą w drużynie nie ma podziałów – wszyscy zasługują na grę, z czego szkoleniowiec z dużym wyczuciem korzysta.
Treningi, prowadzone w imponującym tempie, procentują naszą coraz lepsza grą.
Wytrzymujemy kondycyjnie 90 minut, pokazując przy tym dojrzały futbol. Coraz szybsza i kombinacyjna gra, pozwala patrzeć na przyszłość ze spokojem.
Jeśli omijać będą nas kontuzje i gdy trener będzie mógł korzystać ze wszystkich zawodników, to najwięksi nasi eksperci, czyli kibice widzą w naszej drużynie jednego z głównych pretendentów do awansu…
Byłoby to wspaniale ukoronowanie 30-to lecia istnienia FC Polonia, które przypada w następnym roku.
Marzenia są po to, by je spełniać – i należy stwierdzić, że są one bardzo realistyczne.
Dziękując jeszcze raz Państwu za doping w Pucharze Brabancji - zapraszamy wszystkich miłośników dobrej piłki na rozpoczynające się w najbliższa niedziele (30/8), rozgrywki o mistrzostwo ligi regionalnej. Mecze na naszym stadionie będę odbywać się zawsze w niedzielne popołudnia o 14h30.

Telegraficzny skrót z ostatniego meczu:

5’ – bardzo groźny strzał rywali na nasza bramkę, na szczęście minimalnie niecelny.
15’ – Łukasz Bagiński po dośrodkowaniu Kamila Stupaka strzela z przewrotki tuz obok słupka.
22’ – Emanuel Wiśniewski z 22 metrów trafia w poprzeczkę…
23’ – natychmiastowa kontra rywali, strzał w słupek … wracamy z dalekiej podroży.
30’- Damian Dąbrowski groźnie strzela na bramkę rywala, bramkarz z ogromnym trudem wybija na rzut różny.
38’ – w sytuacji sam na sam, Krystian Dziękiewicz wygrywa pojedynek z napastnikiem rywali.
48’ – Łukasz Bagiński ponownie w akrobatyczny sposób, z powietrza próbuje pokonać świetnie dysponowanego bramkarza rywali po dośrodkowaniu Marka Piekarskiego.
58’ – 1:0! Marek Piekarski z rzutu wolnego, precyzyjnym strzałem po ziemi wyprowadza nasza drużynę na prowadzenie!
60’ – ofiarna interwencja w polu karnym Emila Zając, który blokuje piłkę zmierzająca do bramki. Po interwencji medycznej, Emil wraca na boisko.
70’ – ponownie Damian Dąbrowski świetnie strzela z rzutu wolnego – bramkarz rywali na przysłowiowym posterunku.
71’- nasz napór trwa, Damian Dąbrowski z bliskiej odległości strzela tuż nad poprzeczka.
90’, – 1: 1 … gdy już wszyscy patrzą na zegarki, rywale dośrodkowują z rzutu wolnego w nasze pole karne i przy biernej postawie obrońców zdobywają wyrównująca bramkę.
Moment dekoncentracji kosztuje dużo – stara zasada, że gra się do ostatniego gwizdka sędziego, znów dala o sobie znać.